Tagasi kodus

Hei, armsad!

Avasin täna oma blogi nüüd juba üle kolme kuu ja mul oli ainult suur rõõm näha, et ikka iga päev on keegi siia sisse kiiganud ja tõenäoliselt (l)ootusärevuses esilehekülje avanud, et näha, kas olen midagi uut kirjutanud.

Saan nüüd rõõmuga öelda, et olen tagasi Eestis, olen tagasi kodus. Hetkel juba küll kolmandat päeva Tartus, kus minu imeline sõbranna Kristi mulle peavarju ja sooja seltskonda pakub. Lisaks on mul siin veel ümber nii palju teisi ilusaid ja häid hingi, kellega olen kokku saanud, kelle trennis käinud, et olla heas energias, kallistada ja jagada. Ma saan tunda, kui suur toetajaskond mul taga seisab ja kui palju inimesi mulle tegelikult kaasa elab ja see teeb mu südame kirjeldamatult soojaks.

Tartusse tulin aga tegelikult ka praktlistel põhjustel. Nimelt külastasin üle kolme aasta taas oma perearsti, kes on niiii vahva ja heasüdamlik naisterahvas. Haige ma küll ei ole, kui mu vahel ikka paistesse minev huul välja arvata, kuid arsti juures pidin käima, et üks tõend saaks täidetud ning arsti allkiri ning tempel paberi allserva kaunistaksid. Milleks mul seda vaja on? Plaan on mul minna suveks USAsse noortele joogat, kohalolu ja nii muuseas ka lauatennist õpetama ning enda elukogemust ja seiklusi jagama. Ehk siis olen taas osa võtmas Camp America programmist, puudu on veel ainult viisa. Oleks ka see juba käes, kui poleks pidanud uut passi minema tegema. Aga Eesti riik üllatas mind taas positiivsest küljest ehk kui alles neljapäeval käisin passi taotlemas, oodates küll kaks tundi järjekorras, sain juba eile e-maili, et minu uus pass ja ID-kaart on valmis ning võin neile Tammsaare esindusse järele minna. I mean, how great is this country we have the privilege to live in?

Kui sa tulid siia postitusse otsima minu viimase nelja kuu seikluste kirjeldusi, siis ma pean sind hetkel kahjuks siiski natuke kurvastama, neid siia nii pea ei ilmu kui üldse kunagi. Ometi ei maksa meelt heita, mul on selles osas veidi suuremad plaanid. Olen endale ühe üüratult tähtsa lubaduse andnud ja selle ma ka teoks teen. Ehk alustasin täna raamatu kirjutamisega. Ma ei ütle, millal seda lugeda saab, milline see olema saab, kuid see on kindlasti inspireeritud minu viimasest neljast kuust Balil, Indias, Nepaalis, Dubais, Egiptuses, Kreekas ja Inglismaal. Kuid see ei saa kindlasti olema vaid reisikirjeldus. Mis see aga olema saab, eks siis ole näha. Mul on unistus ja mul on nägemus, reaalsus on aga alati midagi hoopis muud.

Milline minu reaalsus siis täna on? Noh, olen nüüd juba poolteist nädalat Eestis olnud ning selle aja sees näinud nii paljusid oma sõpru, et ma ei jõua universumi ära tänada selle armastuse eest, mis mind ümbristeb. Elan ma järgmised kaks kuud taas vanematekodus Tabasalus ja jällegi ei oska ma ära tänada oma vanemaid, et nad seda mulle üldse võimaldavad, et nad on toetavad minu valikute suhtes, et nad ei sunni mind kaasa minema ühiskonna reeglitega, lubades mul nautida seda ilusat muretut Eestimaa elu, mida võib julgelt nimetada luksuseks.
Kas te olete üldse kunagi mõelnud, kui privilegeeritud inimesed me oleme, et oleme saanud sündida just siia riiki? Siia, kus on turvaline, kus on puhas õhk, kus loodus on lähedal, kus elukvaliteet on kõrge, kus kõik toimingud saab interneti teel ära teha, kus majad on ilusad ja puhtad, kus keel on ainulaadne. Unustagem korrakski ära kõik halb ja negatiivne ning nähkem seda ilu ja võlu enda ümber. Võtkem vastu seda, mis meil on. Eesti vabariigi pass avab kõik uksed, igale poole oleme teretulnud. Enamasti ei teki probleemi, et kusagile saada viisat või et kusagile teise riiki minna õppima, reisima, avastama. Loomulikult on viriseda lihtsam, kuid kõik võimalused on olemas, kui ise oleme avatud, kui ise usaldame, kui ise töötame, kui ise loome.

Järgmisest nädalast hakkan taas MyFitnessis joogatunde juhendama ja ka selle eest ma ei oska kuidagi ära tänada oma ülemusi, kolleege, kliente ja kõiki, kes selle võimalikuks on teinud. Mul on nii palju jagada. Indias õppisin joogaalaselt nii mõndagi uut, kuid mis teeb kindlasti minu tunni teistsuguseks, on läbikäidud rännak, enese sügavam mõistmine, joogapraktika sügavam mõistmine. Õpin pidevalt ja tahan õpitut jagada, kuid tahan ka ise pidevalt areneda. Ning see areng ei pea alati olema füüsiline. Füüsilises mõttes astusin pigem julgelt vähemalt kolm sammu tagasi, vaimselt aga liikusin viis sammu edasi. And this is so rewarding! Üks põhjusi ka miks tahan taas USAsse minna, on, et end joogaalaselt arendada. Töötamine laste ja noortega õpetab mulle kindlasti midagi, mida täiskasvanutelt õppida ei saa ja see on hindamatu kogemus. Usun, et kui seesugused võimalused on avatud, siis tuleb olla kindel ja neist kinni haarata.

Loomulikult ei ole kerge jälle minna ja südames on neid, kes tekitavad mul kodumaaga sügava sideme, tunde, et tahaks ikkagi siia jääda. Kuid ma tean, et see kutsumus on suurem ja see lühike periood mängib pikas perspektiivis suurt rolli. Ning USAsse mineku ainuke eesmärk ei ole ainult lapsed ja jooga, vaid mul on seatud ka teisi sihte, mida selle lühikese aja jooksul tahan saavutada. Samas ei ole ma endaga liiga karm ja ei tee liiga kindlaid plaane. Elu on mulle õpetanud, et pea miski ei lähe plaanipäraselt. Näiteks veetsin Indias nädal aega planeeritust rohkem, näiteks jäin Nepaali mägedest alla tulles nii haigeks, et ei saanud 4 päeva voodist välja ja siiani tohterdan oma paistes huult, näiteks, kui mul oli raha otsas, siis universum kinkis seda mulle. Jah, pidin selle ära mainima. Kuidagi liiga paljudel on hinge peal, et mis raha eest ma siis ikkagi reisin. Ma seda saladust veel välja ei räägi, kuid et natukenegi seda pilti selgemaks lüüa, siis minu reisimised ei ole klassikalised fab life reisimised. Ma teen vabatahtlikku tööd, ma couchsurfin, elan hostelites, loon sidemeid kohalikega, kelle kaudu on minuni tulnud küllus, kas siis tasuta söögi või katusealuse näol. Ma lasin hirmust raha ees lahti ja minuni tulid võimalused ja vahel isegi luksus. Küllus aga saatis mind seeläbi terve reisi. Usalda, usalda, usalda. Usu, tee ja kõik on võimalik. If there is a will, there is a way.

Ma olen rahu teinud paljude olukordadega, ma olen oma peas selgeks teinud, mida ma tahan. Ka blogiga on mul suuremad plaanid, kuid need ei saa kindlasti reaalsuseks enne järgmist aastat.

Ma tean, et üksi ma maailma ei valluta. Mistõttu olen eriti tänulik iga inimese eest oma elus. Ma teen oma parima, et seda väljendada ja usun, et üldiselt teen seda hästi. Kuid ka mina olen inimene, ma ei ole perfektne ja ma eksin. Ometi olen ma praegu palju avatum, palju tolerantsem ning ma näen ja kuulen teist inimest. Ma üritan elada ilma ootusteta, kuid ma unistan endiselt julgelt. Ma tahan anda, kuid lihtsalt siirast südamest, mitte omakasu eesmärgil. Ja see teebki mind õnnelikuks, see annab mulle rahu ja see toob minuni kõik, mida mul tarvis. Lihtsalt ole hea ja tee head, räägi head, mõtle head. Nii lihtne ongi.

Katsun nüüd ikka veidi aktiivsemalt kirjutada ja postitada, sest palju on mõtteid, palju on sündmusi, mida tahaks jagada. Praegu aga on aeg, et Kristi diivanile lebosse visata, teha üks Netflix and chill ja elu nautida. Koguaeg ei pea rakkes olema, kuid suuri tegusid teeme ikka vaid siis, kui sellesse panustame ka, tarvis vaid tasakaal leida elamise, olemise ja tegemise vahel. Homme sõidan Birgidi ja Lindaga Otepää kanti ja naudin loodust, laupäeval MyFitness Tartu tiimiga väike koosviibimine värskes õhus, siis juba pealinna tagasi ja uusi tegusid tegema. Jah, ka mul on vahepeal eksistentsiaalsed kriisid, kuid ka siis leian põhjuse, et olla õnnelik ja tänulik, misläbi ei lange ma enam üldse nii sügavale auku, kui kunagi varem see juhtunud on. It is just the way you look at things.

Minu elu on kingitus ning läbi oma tegemiste loodan inspireerida ka teisi. Siiras aitäh teile, kes te olete mulle ilusaid ja julgustavaid sõnu öelnud. See hoiab mind tegusana, see hoiab mind õigel teel, sest ma tean, et teen seeläbi head ja isegi kui see oleks hea vaid mulle, siis ka see oleks juba piisavalt hea. Olles ise rahul ja armastusest pungil, saame seda külvata ka ümbritsevatsesse hingedesse.

Blogi Mõtisklused Reisimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: