Võõrutus sotsiaalmeediast

Lesisin ühel kolmapäevasel päeval voodis ja lihtsalt tuli mõte, et proovin olla mõnda aega sotsiaalmeediast eemal. Mõeldud tehtud.
Tundsin, et veedan liiga palju aega Instagramis, Facebookis ja Snapchatis ning ei tegele piisavalt iseendaga. Toitun tehislikust energiast ega märka päris elu enda ümber.

Tahtsin iseendale näidata, et elu ei jää elamata, kui ma pidavalt ei scrolli ega ole ühenduses. Uskumatult palju tekkis vaba aega, uskumatult kiiresti said lähedased aru, et Messengeri ei ole mõtet kirjutada ja hakkasin veel rohkem hindama inimesi, kes tunnevad huvi, kes leiavad oma päevas hetke, et helistada ja rääkida.

Olin sotsiaalmeediast eemal kaks ja pool nädalat ja mõistsin, et saab sedasi elada küll, kuid tõdesin ka, kui palju raskem on jagada oma tegemisi. Ning ma leian, et teistega jagamine on elus väga tähtis. See inspireerib, motiveerib, samas lahutab meelt, ajab naerma, vahel õpetab ja paneb ka lihtsalt kaasa mõtlema. Ehk siis ma ei leia, et peaks virtuaalmaailmast eralduma, kuid selle kasutamist võiks piirata küll. Ometi on see paganama keeruline, olen ise pigem ikka sõltuvuses ning pean endale koguaeg meelde tuletama, et ei ole vaja järjekordset appi avada ning ekraani vahtida, et elu toimub nüüd ja praegu siin minu ümber.

Aga miks ma tegelikult üldse seda postitust kirjutan, on sellepärast, et mul on peal loominguline kriis. Ma arvasin, et kui eemaldun veidikeseks internetimaailmast, siis tänu tekkinud vabale ajale kirjutan/loon rohkem. Läks aga risti vastupidi. Pole eriti suutnud kirjutada ei blogi, luulet ega muid tekste. Positiivse noodina võin aga välja tuua selle, et näiteks panin kirja 100 eesmärki/unistust tulevikuks. Mida tahan saavutada, mida oma elus korda saata, millal miski juhtuma peaks jne. Päris keeruline oli 100 asjaga välja tulla, kuid see on põnev, paneb mõtlema ning tegutsema. Unistada võib ju suurelt, aga unistuste suunas peab ka liikuma.

Ma leian, et see, mida ma teen on vajalik. Ja miks ma üldse midagi teen? Kas sa oled sellele kunagi mõelnud? Miks sa teed just seda, mida sa teed? Ja tõenäoliselt on sellele päris isekas vastus, kuid muidugi ei pruugi olla. Mina näiteks joogatan, sest see paneb mind hästi tundma, see lubab mul vaadata iseendasse, mis ei ole alati ilus vaatepilt. See lubab mul iseend tundma õppida, iseend austama, muudab mind tasakaalukamaks ning õpetab pidevalt. Jooga näitab, et elu on pidev muutus ja et iga päev saan ma midagi õppida, kui vaid selleks avatud olen. Ja ma õpetan selleks, et eelkõige ise õppida, kuid läbi selle saan anda ka teistele. Ja see tunne, et ma olen teiste jaoks olemas, et mina suudan muuta nende päeva paremaks vaid sellega, et teen seda, mida armastan, just seetõttu ma teengi seda, mida teen. Kas see on isekas? Võib-olla. Kuid kui ma suudan läbi iseenda õnnelikkuse teha ka teisi õnnelikumaks, siis muud ma küll ei oskagi tahta.

Mis siis veel? Võib-olla lihtsalt tahaks mainida, et:
-põdrasamblik šokolaadis on päris hea (tänks Liisa!!)
-vestlused sõpradega on läinud viimasel ajal eriti diibiks
-ma igatsen üht neiut tohutult
-Israeli tripiks on peaaegu kõikideks öödeks ulualune olemas
-ma pühapäeval kolin lõpuks Tallinna linna (ei, Tabasalu ei ole Tallinn ning jou Mustamäehood)
-homme kehastun hea sõbra sünnipäevaks üheks tuntud venelannaks (jah, panen paruka pähe ja valged põlvikud jalga)
-mul on plaan minna Dubaisse ja Jaapanisse kolme kuu pärast
-homme on 13 ja reede ning kolmel nunnul on sünnipäev
-ma julgen öelda nüüd, et ma armastan sind
-mu põhikooliaegne käsitööõpetaja, kes mind omal ajal isegi korra tunnist välja viskas ning tund aega hiljem telefoni teel tundi tagasi kutsus, sest pidin ikka padjapüüri lõpuni õmblema, kirjutas mulle täna ja ütles, et tal on hea meel, et ta mind tunneb #grateful
-tänane kolmas jooga algab pooleteise tunni pärast
-ma pole täna kedagi kallistanud (appi, mis päev see selline on?!?)
-meenutasime üleeile klassiõega, kuidas mina gümnaasiumi ajal reaalselt kogu aeg tunnis magasin (näete, ka niiviisi saab neljade-viitega kooli lõpetatud)
-kõhulihased valutavad #ginapanihullu
-tundub, et #suveksvormi ja #personaaltreener

Musimopsti. Veel sel aastal saate mu loomingut näha/kuulda. I promise.

Blogi Mõtisklused

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: