Ise oma reaalsust loomas

Olen sel nädalal juba mitu korda hakanud postitust kirjutama, ent pole sellega nagu kusagile jõudnud. Mõtteid on palju, kuid millegipärast kuidagi neid üles kirjutada ei suuda. Olen vaadanud ja kuulanud palju seda kunsti, mida loob Kerli. Ja see on lihtsalt midagi maagilist! Tõepoolest, ma ei oskagi sõnadesse panna seda kõike. Tahaks teda lihtsalt kuidagi tema tegemistes toetada rohkem ja öelda, et see, mis ta teeb, see puudutab, see läheb korda. Ta on nii sügav inimene ja see, mis vaib temast tuleb, see mõjutab mind isegi läbi ekraani. Kes pole ammu tema muusikat kuulanud, siis minge vaadake juutuubist üle sellised lood nagu Feral Hearts, Blossom, Diamond Hard. Kusjuures kohekohe peaks ilmuma ka uus album. Mina väga ootan, sest kui inimene saab ikka inspiratsiooni Eesti loodusest, taimedest, metsast, üksiolemisest, meie juurtest ja traditsioonidest, siis see peab ju eestlase hingele midagi tähendama. Ja tema inspireerib mind. Inspireerib mind väljendama seda, mis toimub minu sees, inspireerib mind tegutsema ja elama täpselt selliselt nagu mina seda tahan. Mitte selliselt nagu ühiskond normina ette näeb.

(See verisioon Kerli loost toob mulle külmavärinad)

Olen ka viimasel ajal natuke rohkem aega looduses veetnud ning miks ma just Eesti pärimusmeditsiini õppima läksin, oli ka eelkõige seetõttu, et rohkem taimede kohta teada saada. Esimesel aastal keskendume küll anatoomiale, haigusõpetusele ja Vana Eesti massaažile, ent teisel aastal tulevad mängu ka taimed, loitsud, pühapaigad ja muu. Olen igatahes põnevil. Loodusel on imeline vägi, imeline õhk ja ma tunnen end seal lihtsalt hästi. Suvel võtan kindlasti aja, et rohkem olla loodusega ühenduses ja veedan linnas vähem aega. Praegu on aga tegemisi ja toimetamisi palju: trennid vajavad andmist ja elu üldse sisseelamist.

Kuu aega olen nüüd Eestis olnud ja aeg endiselt liigub väga kiirelt. See on vahva. Tahan hetkel kuidagi eriti palju õppida: näiteks ostsin endale joogaanatoomia raamatu ja mõtlesin, et kuidas küll varem ei tulnud tahtmist minna teemasse süvitsi. Aga ju siis polnud varem õige aeg. Praegu aga võtan vastu nii palju informatsiooni, kui  vähegi võimalik on ja eks üritan sellest ikka vähemalt 20% talletada ka. 😀

Täna käisin pediküüris. Ja seal olles mõistsin, miks ma pediküüris niivõrd harva käin. Sest ma lihtsalt ei suuda vaadata, mis asendis peab teine inimene olema, et minu jalgu ilusaks teha. Mul hakkab kahju ja siis ma mõtlen, et ma võiks seda kõike ju ise ka teha, kuid see laiskuuskondiites jääb alati siiski peale. Seega terve aja, kui mina seal kuninglikul valgel troonil istusin ja armas lahke iluteenindaja minu jalgu hooldas, lugesin mina oma joogaanatoomia raamatut ning tõdesin, et vähim, kuidas ma teda selle eest üldse tänada saan, on jätta talle tippi. Ja seda ma tegin ka. Ja siis ma hakkasin üldse mõtlema jälle väikestele asjadele elus, mille üle olla tänulik, aga mida me kipume oma ego ja pseudeprobleemide tõttu unustama. Näiteks on mul katus pea kohal. Ma sõin täna. Ma ärkasin. Mul on olemas inimesed, kes minust hoolivad. Ma hingan. Mul on töö, mida ma armastan. Ma saan liikuda. Ma olen olemas.

Gravitatsioon tõmbab meid maadligi, kuid mina tahan lennata. Kui see füüsiliselt  ei ole võimalik, siis oma hinges saan ma seda ometi teha. Siin maailmas on raske jääda iseendaks ja truuks oma tõdedele. Ja veel raskem on aktsepteerida, et meie tõed muutuvad ja seeläbi tahame võib-olla elada veel hoopis kolmandat moodi. Ma lasen ikka end mõjutada ühiskonnanormidest, sest ma endiselt naudin hüvesid, mida raha pakub. Aga üks minu sõber ja tantraõpetaja ütles mulle kord, et küllus tuleb sinuni, kui sa enam ei ihalda seda, siis kui sa usaldad ja ulatad sellele käe. Aga teadagi ju, et materiaalne hüve ei tee meid kedagi õnnelikuks. Tihti, kui käin Gina joogatundides, siis ta ütleb sellise lause nagu “Õnnelik olla on valik”. Nii lihtne see ongi. Ja ma olen valinud olla õnnelik. Elu saadab ikka teele õppetunde, mille kaudu võib kaduda sära silmist ja naeratus näolt, ent see ei tähenda, et me ei võiks endiselt õnnelikud olla. Alati saab muidugi parema poole püüelda, kuid teha probleemi asjadest, kus tegelikult probleemi pole, sellel ei ole ju mõtet. On aeg elada tõeliselt ja selliselt nagu sina seda tahad. Peab olema julgus, peab olema usaldus. Kuid leian, et teha midagi, mis sulle ei meeldi, on enesepõletamine. Be bold, be wonderful, be fabulous.

 

Ma õpin ja arenen iga päevaga. Ma kuulan oma keha ja sisetunnet üha rohkem. Ma austan ja armastan iseend. Näiteks, kui tunnen, et olen väsinud, siis ma magan. Kui tunnen, et kõht on tühi, ma söön. Kui tunnen, et tahaks pidutseda, ma pidutsen. Kui tunnen, et on vaja muutust, ma muudan. Kui tunnen, et miski/keegi on üleliigne, jätan ta kõrvale. Kui tunnen, et mõni pakkumine ei ole mulle, siis ma ei võta seda vastu. Süda ja hing peavad olema rahul. Ja sellest ma hetkel juhindungi.

Eks ma jätkan oma rajal seiklemist. Teen mõnusa tuhinaga trenni, katsun olla üha rohkem loodusega ühenduses, väljendada seda, mida tunnen, süüa, nautida, suhelda, olla üksi. Julgustan inimesi proovima erinevaid treeninguid ja treenereid. Mina ei ole parim. Ma võin olla parim teatud inimestele, kuid ma ei saa olla parim kõigile. Igaüks leiab oma ja mina olen õnnelik, kui saan suunata inimesi leidmaks endale õiget õpetajat. See võin olla mina, kuid see võib olla ka keegi teine. Proovima ja otsima peab. It’s all about the energy. Kui lahkud tunnist naeratus näol ja tunned sees, et voh, nii hea on olla, siis on õige värk. Kui sul on hea meel näha oma treenerit/õpetajat, siis on asi juba suurepärane.

Ma tahan, et sa teaks, et sa oled imeline. Jah, just seda sa oled. Ja kui sa vahel tunned, et sa kellelegi ei meeldi, siis ära võta isiklikult. Mõtle, kui palju on inimesi, kes iseendki armastada ei suuda. Kuidas peaks nad siis olema võimelised teisi armastama?

Aitäh kõigile, kes te mu elus olete. Jagada saan ma vaid seda, mida mulle antakse. Ja teie annatate mulle palju. Olete ilusad. Love you.

Fun facts:

-käisin laupäeval teatris Öörändureid vaatamas. Kärt, sa oled hea!
– anatoomia on uskumatult põnev
– eelmine nädal käisime jooksmas tervelt neli korda
– täna käisime ka jooksmas
– tahan suvel WWOOFingut teha
– eesmärk on läbida suvel Narvas poolmaraton
– homme pikk tööpäev
– mu armas sõber ütles mulle, et mul on inglitaoline hing, mida veel lihtsalt märgatud pole
– ostsin lennukipiletid Islandile #jällesuveks
– sõbrannad teevad nalja, et ma võiksin hakata õppejõuks, kes õpetab hashtage kasutama, mul pidavat väga hästi välja tulema
– nädalavahetusel on kool
– olen nüüd Jazzliidu liige
– ostsin täna friikaid, et need õhtusöögiks ahju panna, aga emme oli juba teinud süüa ja ei saanudki friikaid
– täna käis mul joogas 19 inimest #rõõm #aitäh
– tahaks ise kurke ja seeni marineerida

Tulge minuga loodusesse. Seal on hea! Või mine üksi. Seal on vaikus, seal saad olla üksi, iseendaga. Unusta kogu infotulv ja vaata enda sisse. Lülita välja müra ja ole julge. Küsi endalt, milliseks inimeseks ma tahan kujuneda. Kes ma tegelikult olla tahan? Mida ma selleks pean tegema? Eemalda vanad mustrid, ära ela valedes, teadvusta, mis sind edasi viib. Vaata mustusele näkku, tee tööd ja leia meelerahu. Ära mine kaasa negatiivsega, sellega ei loo midagi uut. Let the love blossom. 

 

Blogi Mõtisklused

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: