Maailma kõige odavam õlu

Kui need pealkirjad juba õlleteemalisteks läksid, siis jätkan samas vaimus. Nimelt olen jõudnud omadega Tšehhi vabariiki ja peab tõdema, et õlu on siin tõesti odav.

Aga et teid kenasti kursis hoida, siis olen oma esimesel treeningreisil, mis algas Viinist ning kümne päeva pärast jõuab välja Budapesti. See ei ole kindlasti puhkus, kuid reisimist ei nimeta ma juba ammu puhkuseks. Olen siin koos Astridiga, kes on hollandi tüdruk ning on samuti alustamas samal ametil mis mina. Meie suureks juhiks ja õpetajaks on Mirek, kes on tšehh ning tõenäoliselt ainuke selle rahvuse esindaja, kellega mul on olnud au isiklikult tutvuda. Meil on olnud väga vahva, kuid samas ka intense õpe. Käime samm haaval läbi, kuidas life on the road täpsemalt välja näeb, mida peab ette broneerima, kellele mis ajal helistama või meili saatma, mis hetkel reisijatelt küsida, kas nad on teatud tegevustest huvitatud, kuidas õige bussi või rongi peale saada jne. Loomulikult ei puudu ka rikkalikud õhtusöögid. Hoiatuseks öeldi muidugi, et kui terve hooaja vältel kenasti klientidega õhtusöögid kaasa teha, võib julgelt arvestada kaalutõusuga vähemalt 7kg. Ma nüüd küll ei tea, kuidas sellesse suhtuda, sest USAs juba tuli 9kg juurde, aga… 😀

Homme liigume edasi Prahasse, kus viimati käisin, kui olin 15 aastat vana. Olen põnevil, ent samas liigun sinna ka kerge südamega, sest tean, et ees ootamas 3 vaba päeva. Tarvis on ainult teha veidi paperwork’i ja end ette valmistada Krakowisse sõiduks, kus tuleb minu esimene tähelend ehk siis antakse mulle võimalus rääkida 15 minutit Krakowi main square’i ajaloost, selle erinevatest hoonetest ja lugudest. Samuti on mulle usaldatud ülesanne läbi viia matk in High Tatras. Seal sajab küll veel ülepäeviti lund ja tuiskab ehk siis võib-olla otsustame üldse mägedesse mitte minna, since safety comes first. 

Pean vist vabandama liigse inglise keele kasutuse pärast, kuid mul juba mõte juhindub ainult selles keeles. Kummaline kui kiirelt see muutus peas toimub. Kokkupuude emakeelega saab vist hooaja jooksul olema üpris väike, kuid õnneks kodumaine muusika ja blogikirjutamine tulevad kasuks.

Prahast edasi viivad teed juba Poola Kudowasse, kus ma küll eriti kaua ei peatu, sest erandkorras anti mulle võimalus istuda kaheks tunniks rongile, et minna Wroclawi, kuhu lähen veidi jazzmuusikat nautima. Sealt edasi liigun Auschwitzi, Krakowisse, Slovakkia mägedesse ning lõpp-peatus nagu varemalt mainitud sai, on Budapest. Pärast seda lendan juba Helisingisse, kust algab minu treeningreis number kaks. Minu päris esimene sooloreis peaks algama 28.mail, kuid ametlik graafik peaks saabuma selle nädala jooksul.

Ehk siis  just so you know, siis tegemist mul jätkub ning tõenäoliselt hakkab aega, et seda blogi kirjutada, olema üha vähem. Kuid kindel on see, et igal võimalikul vabal hetkel/vabal nädalal ma kindlasti hoian teid oma elujärjega kursis ning kui Instagrami ikka vähemalt üle kahe/kolme/nelja päeva mõni pilt ilmub, siis võib eeldada, et minuga on kõik korras 🙂

Tänulik seikleja paneb nüüd kõrvaklapid kõrva ja kuulab Spotifyst taas eestimaist muusikat ning uinub rõõmsa südamega ❤

Random facts:
– mul on pliiatsiteritajat tarvis
– mandalate värvimine hoiab mõistuse selge ja südame helge
– õlu hakkas maitsema (tegelikult juba Taimaad külastades)
– mul on liiga palju asju kaasas
– Tšehhis on külm
– hooaja jooksul satun ikka väga mitmel päeval Tallinnasse
– tahaks head tomatimahla
– tahaks ise endale süüa teha (Prahas on köök, jee!)
– olen jälle kõige noorem
– Poolas saan tõenäoliselt eesti keelt rääkida, jupiduppiduu
– lihtsuses peitub võlu
– alati ei pea diip olema
– kas keegi teab, kuidas suudlevad sloveenlased?
– mul on sõber Francesco

Blogi Mõtisklused

1 Comment Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: