Säästukunni õppetunnid

Istun bussis ja sõidan kodu poole. Veel vaid 15 tundi minna, mis see siis ära ei ole. Samuti on tore see, et praeguses bussis on vets katki, saab üks huvitav sõit olema. Mida ma aga olen oma reisidega nüüdseks õppinud, siis mugavus maksab ja pole mõtet kinni haarata kõikidest kõige odavamatest pakkumistest, sest tihtipeale on seal ikka ja alati mingisugune konks. Näiteks täna rongiga Krakowist Varssavisse sõites, olin veendunud, et mu Tallinna buss väljub Warsawa Centralnast, kus ka rongipeatus on ning kuhu ma nädal tagasi saabusin. Hiljem aga avastasin, et PolskiBusi peatus on hoopis 15km eemal, mis tähendas, et võtsin takso, maksin aga rõõmsalt u 15 eurot ja jõudsin õigesse kohta. Seega seekord oli küll bussipilet ja taksosõit kokku 5 euri odavam kui Varssavisse saabumine, ent ajakulu ning kerge teadmatus ei olnud kindlasti seda raha väärt. Eks ma kogesin sellise säästmise negatiivseid külgi ka juba USAs, kui DC lennujaama asemel lendasin Baltimore’ist või Miami oma asemel Fort Lauderdale’ist. Lõpuks maksad ikka selle tranpordi eest, mis lennukipileti ostmisel säästid, transpordi peale ära, kusjuures on ka lennufirma ju odav ning ei paku süüa ega võimalust pagasit ilma juurde maksmata peale. Seega otsustasin, et oma järgmisel tripil, milleks seekord on Itaalia, ma enam seesuguseid vigu ei tee ja ostan normaalsed piletid, et ei peaks kulutama lisa aega ja raha liikumaks kusagilt kaugest punktist õigesse kohta. Liigne agarus on ogarus, seega pole mõtet säästa raha, kui sellega kulutad iseenda aega ja närve. Vähemasti olen mina sellisel arvamusel. Üleüldse ei meeldi mulle tegelikult liigne säästmine, näiteks kui üritatakse FB kaudu koguda raha lihtsalt mõne isikliku asja ostmiseks, millel pole mõnd üllamat eesmärki ka teiste jaoks, samuti ei meeldi mulle, kui müüakse omi vanu riideid a’la 50 sendi või 1 euro eest. Miks ei võiks seda siis lihtsalt tasuta ära anda? Sama käib kõiksugu iganenud mööbli või kodutehnika kohta.

 Eile imetore päev Krakowis. Selline kodune linn, kus lõpuks räägiti ka inglise keelt, raekoja platsil pakuti hõõgveini ja kus linnamüür kaitses imeilusat vanalinna. Kurb oli muidugi see, et sattusin sinna kõige külmemal ajal, täna oli väljas juba muidugi 7 kraadi soojem.
Fun facts about UA trip:
  1. Minu kaks poolakatest sõpra, Ola ja Olek õpivad doktoriastmes ja juhendavad ülikoolis loenguid/praktikume, nii äge
  2. Ukrainas on kõige lambisemad WiFi paroolid, näiteks: internet, Ukraine2015, 123456789…
  3. Peaaegu mitte keegi ei räägi inglise keelt ja vene keel neile lihtsalt ei meeldi
  4. Keskmine kuupalk on 200 dollarit
  5. Head autod on seal kallimad kui Euroopas, näiteks BMW, Audi, Mercedes ja Porche
  6. Ausa tööga seal väga ära ei ela, ikka aetakse mõnd kummalist bisjonksi
  7. 2l tomatimahla maksab 20 euro senti
  8. 0,75l kvaliteetviina maksab 4 eurot
  9. 200 euro eest kuus võid rentida kõikide mugavustega korteri
  10. Hüvastijätuks on kombeks teha põskedele 3 musi
Seekord olid siis seesugused seiklused. Väga õpetlik, silmi avav ja lõbus reis. Kui tihti kuulen, et oi, sa käid ju koguaeg puhkamas, et sa ei tohiks küll millestki väsinud olla, siis seljakotirändurid mõistavad, et reisimine ei ole puhkus 🙂 Mis aga ei tähenda, et ma seda teha ei armastaks, isegi liiga palju armastan ning olen hetkel lausa sõltuvuses. Miks see siis ikkagi puhkus ei ole? Eks kõigepealt ikka seepärast, et tundmatut on palju, ööbimine tihtilugu tuttavate juures või üleüldse planeerimata, nii palju avastamist, uute inimestega tutvumist, iseenda tundmaõppimist. Rannal lesime ja puhkamine on ka aeg-ajalt tore, kuid siiski eelistan ma enamasti teistlaadi reisimist.
If not now then when? Selle järgi ma praegu elangi. Homme siis jälle trenne juhendamas, pooleteise nädala pärast end YOGAFUNC lvl II koolitusel harimas ja kuu lõpus 99% tõenäosusega Itaalias rändamas. Oma viimase tunni sel aastal juhendan 1.aprillil, mil mul täitub täpselt kolm aastat MyFitnessi treenerite nimekirjas. Life’s a journey and everyone leaves behind different footprints. It’s amazing, isn’t it? 🙂

Blogi Reisimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: