Mis siis nüüd edasi saab?

Olen nüüd veidi üle nädala kodumaal olnud ning see aeg on tõepoolest tore olnud. Nii hea on näha kalleid inimesi, siirast naeratust nende nägudel ja vastu võtta soojasid kallistusi. Mis mulle aga veelgi rohkem jõudu annab, on fakt, et mul ei ole enam igavat rutiini. Mu kätes on nii suur vabadus, et vahel on seesugune tunne, et ma ei händli seda ära. Tundub uskumatu, et saabki elada seesugust ilusat ja piiranguteta elu. Sammun rada, mida olengi tahtnud sammuda.

Ma pole kirjutanud oma kahest viimasest reisinädalast. Arvasin, et oskan selle sõnadega kokku võtta, kuid ei, seda ma siiski ei oska. See pole võimalik. See seltskond, kellega ma reisisin, ma ei oska neid kirjeldada. Imelised hinged ja olen südamepõhjast tänulik, et just nende gruppi sattusin. Then again, ju siis ma pidingi just sinna sattuma, sest just nemad ja need paigad, mida külastasime, tegid mind niivõrd õnnelikuks, et ma senini hõljun kusagil pilve peal. Kõige sügavam side tekkis mul aga meie tour leaderiga. Tüdruk, kes on samuti vaimsete huvidega, mediteerib, praktiseerib reikit, õppinud ka tavamassaaži, töötanud massöörina, arheoloogina ja nüüd siis pmst giidina. Reisiv hing, kes ei võta elu liiga tõsiselt ja oskab vabaks lasta, ent – nagu minugi puhul – peavad mõned inimesed teda metsaliseks just vaimsete praktikatega tegelemise tõttu. Meil oli niivõrd pealuvaid vestlusi, niivõrd palju lõbusaid hetki lihtsalt lollide naljadega ja üleüldse kogu meie grupp sai niivõrd hästi läbi. Nüüd on mul sõpru USAs, Uus-Meremaal, Austraalias, UKs, Wales’is, Saksamaal, Šotimaal. Ma olen südamest tänulik ja õnnelik!

 

Kõige meeldejäävam paik USAs, kuhu kindlasti tagasi lähen, oli Monument Valley. Täiesti kirjelamatu. See on maagiline. See energia seal… Ostsime sinna jeepi tuuri. Kohalik tour guide Ron sõidutas meid mööda valley’t ringi, tantsis native American tantsu, viis meid vaatama nii päikseloojangut kui ka -tõusu, lasi meil magada lageda tähistaeva all ning lõppude lõpuks kutsus mind elama enda pere juurde. Ja seda päris siiralt, andis mulle oma kontakti ja ütles, et tule, millal iganes sa soovid. Samuti ütles ta ka seda: “you are a pretty girl, why don’t you marry a guy from our tribe to become one of us?”. Tegelikult on päris suur au, et seesugune pakkumine üldse tehti. Igaühte ei soovita hõimu liikmeks, kuid väidetavalt olevat mul olnud ka hea energia.
Igatahes on mul viimasel ajal peas keerelnud mõte minna aasta pärast pikemalt reisima ja töötama Eestist eemale. Esimese peatuspaigana oleks tore elada paigas, kus pole ei elektrit ega voolavat vett, vaid ainult ühendus universumi ja teiste inimestega.

Teine paik, kuhu plaanin samuti kiiremas korras tagasi jõuda oli LA. Mu imeline host seal jumaldas oma linna, näitas mulle ümbrust ja viis mind sööma imelisse restorani. Ka tema kutsus mind tagasi, lausa elama sinna ja ütles, et kui mul on vaja viisat, siis tema kaudu ma selle tõenäoliselt saan ka. LA kohta ütleksin vaid, et be careful what you wish for because it might come true. Ja nii on ka!

Kuna ma lihtsalt ei oska ja tegelikult ka ei soovi detailselt kirjeldada iga sündmust, mis USAs viimase kahe nädala jooksul toimus, siis ma tahaks lihtsalt anda edasi seda sooja ja positiivset emotsiooni, mis mu südamesse jäi. Tahan öelda, et kui te olete kahe vahel, kas minna rändama, seiklema, iseend otsima, siis jah, palun minge. See, mida sa koged, see õpetab sulle nii palju. Lisaks tutvud nii paljude inimestega, kes tuletavad meelde, et tegelikult on inimkond ilus ja hea. Ning kõige tähtsam, sa näed paiku, kus tihti tunned end nagu kodus. Ning mõnes paigus võib-olla tunned end sedasi nagu mina Monument Valley’s. Ma olin niivõrd õnnelik, et ma ei teadnudki, et nii õnnelik olla saab.

Mul pole kunagi olnud raskem kusagilt lahkuda kui tollelt mandrilt. Mul oli kurb, kuid ega elu sellepärast seisma ei jää. Ka siin on hea. Mina naudin iga hetke. Suur rõõm on olla tagasi trennisaalis ja juhendada tunde. Ma olen seda nii väga igatsenud.

Olen kuni 14.oktoobrini olemas, siis lendan kolmeks nädalaks minema jälle. Hõljun Tartu ja Tallinna vahel. Käin kohvikus, sõidan autodega, kohtun sõprade, sõbrannade ja tuttavatega ning naudin elu. Sest see on ju imeilus 🙂
Ja siin teile mõned videod Monument Valley’st, et kuidagigi edasi anda seda õhustikku, mis seal valitses…

https://drive.google.com/file/d/0BzJ9hKCl-1
https://drive.google.com/file/d/0BzJ9h
https://drive.google.com/file/d/0BzJ9hKCl-1G_V3RMQTdUeUtkQU0/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BzJ9hKCl-1G_WGhZaDhUcE9wREk/view?usp=sharing

xoxo.

Blogi Reisimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: