4th of July

Pealkiri lubaks ennustada, et nüüd tuleb pikk tekst neljanda juuli pidustustest, tõsiasi on aga see, et ma töötasin terve päeva ja ega meil siin midagi erilist ei toimunudki. Millegipärast on fireworks esmaspäeval. Samas peab mainima, et juutidel on koguaeg kind of pidu, nad laulavad ja tantsivad absoluutselt iga päev ja mitte keegi ei hoia end tagasi. Seda on äge vaadata, nad tõesti naudivad ja lasevad vabaks.

4. juuli on aga minu jaoks palju tähtsam päev. Väikevenna sai juba kuueaastaseks. Tahtsin ka perega skaipida, aga millegipärast keegi ei vastanud mulle. Mis seal ikka :D. Üldiselt oli tööl täna hmm, huvitav päev.
Eile rääkisin pikemalt oma ülemusega, kes on kusjuures väga äge mees. Ta on pärit Israelist, töötab neli kuud USAs Camp Yavneh’is ja ülejäänud ajast reisib mööda maailma ringi. Vestlesime teemal, et kuidas mulle meeldib siin töötada, kuidas teistega läbi saan, mida tahaksin rohkem teha jne. Kuna poolakas hoiavad rohkem kokku, olen pigem rohkem üksi ja ajan oma asja. Ka boss nimetas mind naljaga loneriks. Mitte et ma ei saaks teistega läbi, aga ma ei ole kuidagi samal lainel nendega. Kuigi on ka erandeid, mõnedega neist olen saanud rääkida ka sügavamatel teemadel ja näen, et nad märkavad ka mind kui üksikisikut. Terve nädala olen töötanud õhtuses vahetuses, samuti ka järgmine nädal. See tähendab, et olen hommikuti mõnuga joogatanud ja pärast istunud mõnusalt päikese käes ja lugenud. Nädal on seekord tõesti päris kiirelt möödunud. Seega tundub, et olen aja kuluma saanud.
Mainisin oma ülemusele eile, et võimalusel tahaksin ka õues töötada, et rohkem päikse käes olla. Seepeale ta vastas, et enamasti pole seal eriti midagi teha, et need neli inimest, kes väljas töötavad, saavad kõik tehtud. Mis seal ikka, köögis on ka tore! Täna aga palus ta mul meie tualette puhastada, sest kõikidel, kes väljas tavaliselt töötavad, oli vaba päev. See oli õudne kogemus, sest keegi oli reaalselt ühe poti umbe (vabandust väljenduse pärast) sittunud ja see oli ka seina peal ja põrandal maas. This was just nasty! Mis oli aga üllatav, siis tulid laagrijuhatajad seda isiklikult koristama ja ühiselt saime sellest kaosest jagu. Praegu seda kirjutates ma naeran südamest, mida kõike ma siin kogeda saan! Mõned camp counselor’id ristisid mind kangelaseks, seega not bad.

Olen nüüdseks olnud neli päeva toortoidu peal ja peamiselt söön puuvilju. Need, kes väidavad, et toorest ei saa kõhtu täis, eksivad. Saab küll! Praegu saan aga aru, kui suures soola sõltuvuses ma olen. Nii väga igatsen soolast, aga üritan seda hetkel võimalikult palju vältida. Aga ila hakkab voolama kui näen konserveeritud oliive, ube, kikerherneid… Enesetunne on aga väga hea! Ometi ei usu, et ma päris toortoidu peale jään, proovin kaks nädalat ära. Tõenäoliselt lülitan pärast seda menüüsse tagasi eelnevalt mainitud isutekitajad, lisaks riisi, kartuli, bataadi ja küpsetatud juurviljad.

Seega homsega saab kolm nädalat juba täis ja uuel nädalal on kindel plaan minna Bostonisse. Võib-olla õnnestub ka teha kusagil läheduses väike matk, elame näeme. Sel nädalal pole pilte väga teinud, aga et midagi ikka siin oleks, siis…

Ei hakka asja ilustama, siin ma magan 10 nädalat..

Kõige halvem jook üldse, maitseb nagu hambapasta
Kõige halvem jook üldse, maitseb nagu hambapasta
Tavapärane toidukord
Tavapärane toidukord

Fun facts:

Pesin eile 3h järjest nõusid
Voltisin täna tund aega laudlinu
Õlavööde on nii pinges, et see suriseb imelikult
Igal öösel on mul külm magada
Kolme nädala jooksul olen vaid ühe korra kallistanud
Homme lähen toidupoodi

Blogi Camp Yavneh Reisimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: