Mida ma siia USAsse siis ikkagi tegema tulin?

15. juunil maandusin Bostonis. Lend ise oli tore: Pariisist Bostonisse jõudmiseks kulus 7 ja pool tundi. Enamuse sellest ajast vaatasin Private Practice’i teist hooaega once again ja ülejäänud ajast unelesin niisama. Air France pakkus vegan toitu ka, mis oli äärmiselt meeldiv. Maitseelamus küll suurem asi ei olnud, kuid step forward kindlasti.
Et lennujaamast bussi peale saada kulus mul 3 tundi. Veidi üle kahe tunni seisin passi- ja viisakontrolli järjekorras. Ei olnud just kõige lõbusam, aga naerusuine naiskontrolör lubas mind ikka kenasti Ühendriikidesse. Seejärel leidsin lennujaamast oma katkise kohvrikese ja olin valmis istuma bussi peale, mis viis mind Bostonist Portsmouthi. Neil oli väga huvitav pileti eest tasumise süsteem. Bussijuht küsis dokumenti, jättis selle enda kätte ja hiljem bussiterminalis sai pileti eest maksta. Jõudnud Portsmouthi, ootasin seal veel umbes pool tundi, kuni 2 poola poissi tulid mind ja nelja teist camperit peale võtma.
Ehk siis võtan ma Camp America programmi raames osa noortelaagrist. Olen New Hampshire’is Northwoodis Camp Yavneh’is. See on laager, kuhu tulevad kokku noored juudid. Mina töötan põhiliselt köögis, kuigi täna näiteks sain 6 tundi teha õues tööd – võtsime ühe UK tüdrukuga kiikedelt vana värvi maha ja panime uue peale. Mul on nüüd kena t-särgi päevitus :)) Seesugust tööd tehes saan alati aru, mida ma elus teha EI taha ning see suunab mind kenasti nende tegevuste poole, mida armastan. Seepärast peabki aeg-ajalt end idüllist välja tooma ja end veidi teistsugustel aladel rakendama.

2015-06-17 09.44.512015-06-17 18.28.20

Laager ise algab alles nädala pärast. Hetkel teeme süüa staffile. Ehk siis umbes 100le inimesele. Järgmisest nädalast aga juba 500le.. Päris crazy! Kuna tegemist on juudilaagriga, siis märksõnaks on kindlasti kosher. Piima ja liha koos ei tarbita. Köögis hoiustatakse samuti kõiki piima- ja lihatooteid eraldi. Siga nad ei söö. Mitmeid kalatooteid ka mitte. Mina olen senimaani valmistanud vaid vegan asju, pesnud nõusid, pühkinud põrandat, voltinud laudlinu ja muud toredat. Praegu on möödas 2 tööpäeva ja olen rampväsinud. Küll aga varsti ära harjub ja läheb paremaks.

Enamik meie staffist on poolakad, põhisõna teadagi on kurwa.. See selleks. Tegelikult on siin fun! Süüa on jõhkralt, aga enamik asju maitseb valesti. Õunad on mahlased ja kõvad, aga maitsetud. Oreod maitsevad kui keemia. Tomatid on hiiglamasuured, aga mitte punased. Käisin täna ise poest endale banaane toomas, sest meil köögis neid vähe. Vähemasti on melonit ja arbuusi, virsikuid ja mustikaid, viinamarju ja pirne! Salatit on ka! Mõne nädala pärast proovin olla mõnd aega toortoidu peal, vaikselt valmistun selleks. 🙂

Mis aga kõige tähtsam: ma saan kogeda erinevaid kultuure, elada lihtsates tingimustes, töötada täiesti teistsuguse graafiku järgi, suhelda mitmesuguste inimestega ja õppida uusi asju. Kogemusi tuleb palju. Ja no see köök, this is huge! 

 

 

 

 

Blogi Reisimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: